Od czego zacząć przygodę z rzeźbieniem? Jeszcze zanim będą nam potrzebne tak zaawansowane narzędzia, jak piła japońska do drewna, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie dłuta. Te najlepiej kupić w zestawie pamiętając o tym, że podczas pracy z drewnem zawsze koniecznych będzie przynajmniej kilka rozwiązań.

Dłuta snycerskie możemy dzielić na wiele grup. Tym kryterium podziału, które wydaje się najbardziej istotne z perspektywy początkującego rzeźbiarza, jest jednak podział ze względu na wielkość. Nietrudno się domyślić, że najbardziej precyzyjne są dłuta stosunkowo niewielkie. Posiadając tylko takie narzędzia bardzo trudno jest jednak rozpocząć pracę. Bez względu na to, jakiego rodzaju dłut szukamy, musimy pamiętać także o tym, jak ważne jest stawianie na ich maksymalnie wysoką jakość. Poziom naszego doświadczenia zawodowego nie ma tu najmniejszego nawet znaczenia. Ostrza powinny być wykonane z wysokogatunkowej stali, a rękojeści z drewna o najwyższych parametrach. W innym wypadku praca będzie nam szła opornie nie dostarczając satysfakcji.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z nasza ofertą na adriatech.pl znajdziesz tam takie artykuły jak piła japońska do drewna, dłuta rzeźbiarskie, pobijaki oraz cykliny.