Imadło to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia warsztatu. Nie jest mniej istotne niż dłuta do drewna, a jego wybór często okazuje się być jeszcze bardziej skomplikowany. Imadła wykorzystuje się dziś na wiele sposobów. Stanowią stabilny uchwyt, można jednak sięgać po nie w charakterze prasy ściskającej. W sklepach nie brakuje rozwiązań różniących się między sobą zarówno wielkością jak i jakością wykonania, nie bez znaczenia jest też to, który producent odpowiada za ich powstanie. Jakie imadła warsztatowe wybierać więc w pierwszej kolejności?

Imadła warsztatowe przeważnie zalicza się do tak zwanych narzędzi typu ciężkiego, bo ich szczęki, między którymi mocuje się obrabiane materiały, odznaczają się sporą siłą nacisku szczęk. Posiadają także kowadło i obrotową głowicę i to właśnie jej jakość jest często poddawana szczegółowej analizie w momencie zakupu. Nie może być zresztą inaczej, skoro to właśnie dzięki niej z łatwością okręcimy dość ciężkie urządzenia znajdujące się na stole warsztatowym. Ocenie poddaje się też staranność wykonania imadła. Jest rozwiązaniem dość kosztownym, dobrze więc, gdy służy nam przez lata.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się ze szczegółową ofertą sklepu internetowego – www.adriatech.pl. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór narzędzi stolarskich między innymi – dłuta do drewna, imadła, wyrzynarki, brzeszczoty. 

Kategorie: Blog