Planowanie drewna po to, aby wyrównać jego płaszczyznę, wcale nie musi być skomplikowanym zadaniem. Jego realizacja z pewnością stanie się łatwiejsza, gdy będziemy mogli sięgnąć w tym celu po profesjonalny frez. Czas więc zastanowić się nad tym, który frez do planowania sprawdzi się najlepiej.

Jeśli to argument cenowy wydaje się nam tym, który powinien być brany pod uwagę w pierwszej kolejności, z pewnością zainteresują nas frezy wyposażone w płytkę wlutowaną CMT. Niestety, to jedne z tych rozwiązań, które wymagają częstego ostrzenia, należy więc liczyć się z tym, że ich żywotność będzie znacząco ograniczona. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja wówczas, gdy decydujemy się na frezy z płytką wymienną CMT. Te są często opisywane jako rozwiązania stworzone z myślą o bardziej wymagających odbiorcach. Są droższe, ich zwolennicy uważają jednak, że dłuższa żywotność frezów skłania do myślenia o ich koszcie zakupu przede wszystkim jako o inwestycji. Wymienne ostrze zwracają na siebie uwagę także dlatego, że można mówić o aż czterech klasach ich twardości.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą oferta między innymi na frez do planowania na stronie adriatech.pl.